150,00 € s DPH
Posledný kus na sklade
 • Osobný odber na výdajnom mieste v Senci: 28.9.2023
 • Doručenie kuriérom najneskôr do: 29.9.2023
 • Doprava: 3,99 €
points Nákupom získate
150 bodov
Nákup na splátky Nákup na splátky
mesačne už od 10,00 €
Explozívne výkresy Všetky komponenty na jednom mieste
Príslušenstvo a náhradné diely
za MEGA ceny
Popis produktu

Axial SCX24 Deadbolt 1:24 4WD RTR zelený

Charakteristika:

RC model mini auta Axial SCX24 Deadbolt v mierke 1:24 s náhonom na všetky kolesá 4WD je vhodný nielen pre začiatočníkov. Vie liezť po skalách, zvládne náročné stúpanie, podvozok SCX24 je vybavený trojbodovým predným a štvorbodovým zadným zavesením. Realizmus podčiarkuje karoséria s vodičom. Je kompletne vybavený RC súpravou, batériou aj nabíjačom.

Model SCX24 ™ Deadbolt ™ 4WD je prvý Offroad auto Axial ® v mierke 1:24. Je kompletne zostavený a vybavený elektronikou, pohonom a nabíjačom, obsahuje aj batérie do vysielača. Stačí nabiť batériu a môžete vyjsť. Rovnako ako veľký brat SCX10™ II 1:10, aj táto zmenšená verzia používa rad oceľových komponentov - od rámových líšt s profilom-C, po hriadele prednej a zadnej nápravy a výstupné hriadele. Podvozok SCX24 je vybavený 3-bodovým predným a 4-bodovým zadným zavesením, tuhými nápravami a šnekovým prevodom dáva modelu neuveriteľnú silu na zdolávanie strmých stúpaní.

Súčasťou setu SCX24 Deadbolt je jednosmerný motor Dynamite ® 88T, pohonná LiPol batéria 350mAh 2S 7,4 V a USB LiPol nabíjač. Nainštalovaná je riadiaca jednotka Axial AE-6 combo prijímač/regulátor a servo riadenia Axial AS-1. Auto má licencované disky KMC XD229 Machete Crawl s pneumatikami Nitto Trail Grappler.

Vlastnosti SCX24 Deadbolt RTR
 • Obsahuje 3 kanálovú RC súpravu a batérie vysielača
 • Obsahuje pohonnú LiPol batériu
 • Realistická karoséria v olivovo zelenej alebo červenej farbe
 • Klietka karosérie s realistickou svetelnou lištou
 • Realistická figúrka o vodiča a mnoho ďalších detailov
 • Oficiálne licencované disky KMC XD229 Machete Crawl
 • Oficiálne licencované pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T (S30)
 • Na regulátore je nastaviteľná brzda v neutrále
 • Náhon na všetky kolesá 4WD
 • Predné a zadné hnacie pevné hriadele umožňujú maximálny zdvih zavesenia pri zachovaní výkonu na kolesách.
 • Oceľové predné a zadné hriadele poskytujú silu a odolnosť
 • Robustné oceľové C-kanálové lišty rámu s vystužením pre maximálnu tuhosť
 • Predná a zadná náprava sa skladajú z dvojdielneho lisovaného plastu
 • 3-bodové predné a 4-bodové zadné zavesenie zaisťujú optimálnu ovládateľnosť
 • Plastové tlmiče s maketovým prevedením
 • Predný a zadný diferenciál so šnekovým prevodom pre maximálny krútiaci moment a väčšiu svetlú výšku
 • Dve LED diódy v prednom nárazníku pre nočnú jazdu
Oceľové pozdĺžniky C-rámu

Rovnako ako platforma väčšieho podvozku SCX10 ™ II v mierke 1:10, má aj podvozok SCX24 ™ robustné oceľové rámové pozdĺžniky s profilom C, ktoré zaistia vysokú tuhosť pevnosť podvozku.

Motor DYNAMITE® 88T

Elektromotor Dynamite 88T má optimálny výkon, ktorý vďaka prevodom prenáša na kolesá vysoký krútiaci moment. Je upevnený na oceľovom držiaku motora, ktorý zamedzí deformácii a pomáha chrániť prevody.

Šnekový prevod

Predné a zadné diferenciály sú opatrené šnekovým prevodom, aby bol zaistený prenos maximálneho výkonu na nápravy a zároveň bola zaistená stála brzda pri zastavení auta. Malé rozmery umožnia vytvoriť väčšiu svetlú výšku.

Tuhé oceľové hriadele

Vysoký krútiaci moment závitovkového prevodu vyžaduje použitie oceľových hnacích hriadeľov. Iba tie dokážu prenášať silu na bicykle aj v ťažkých stúpaniach.

Drážkované hnacie hriadele

Predné a zadné hnacie hriadele od centrálnej prevodovky k diferenciálom, sú 2-dĺžne drážkované a umožňujú maximálny axiálny posun hriadeľa pri zachovaní prenášaného výkonu.

Tlmiče s vinutou pružinou

Napriek tomu, že ide o malý model, aj v tomto meradle majú tlmiče svoju nezastupiteľnú úlohu pri tlmení rázov pri jazde. Pre väčšiu realitu sú maketovo zhotovené so simulovanými nádržkami.

PREDNÉ A ZADNÉ TUHÉ NÁPRAVY

Predná a zadná tuhá náprava sa skladajú z dvojdielneho tvarovaného plastu, v ktorom sú v guličkových ložiskách uložené hnacie hriadele.

Osvetlenie dvoma LED svetlami

Súčasťou balenia sú dve LED svetlá, ktoré sú namontované v prednom nárazníku. Extra konekktor LED svetla na riadiacej jednotke umožňuje pridať ďalšie voliteľné LED svetlá.

4-bodové zadné zavesenie

Geometria odpruženia využíva pre zadnú časť auta 4-bodovú konštrukciu, ktorá je optimalizovaná pre maximálne prekrútenie nápravy pri jazde pri zachovaní krútiaceho momentu.

Licencované kolesá

Oficiálne licencované disky KMC XD Machete sú v terénnom svete legendárne. Sú vylisované v čiernej farbe a majú ohromujúce detaily, napriek malému merítku. Oficiálne licencované pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T ponúkajú vynikajúcu kombináciu výkonu v teréne a pritom si zachovávajú vynikajúce vlastnosti pri jazde po ceste.

Výklopná karoséria

Vďaka uloženiu karosérie na otočnom čape je ľahký prístup k palubným komponentom. Batériu a podvozok môžete rýchlo vymeniť či nabiť po odstránení iba dvoch sponiek a vyklopením karosérie hore.

Vybavené guličkovými ložiskami

Aj keď sa jedná o malý model, je vybavený rovnako ako veľké auto guličkovými ložiskami. Žiadne klzné ložiská, iba guličkové. Pokiaľ pôjdete vo vlhkom prostredí, nezabudnite na údržbu a premazanie!

Servo AXIAL AS-1

Priamo nad prednou nápravou je servo riadenia Axial AS-1 so servosaverom, ktorý umožňuje presné riadenie, a zároveň poskytuje ochranu prevodov a elektroniky serva v prípade blokácie či nárazu.

Obsah balenia:

V balení je hotový zostavený RC model auta Axial SCX24 Deadbolt 1:24 4WD RTR, Axial prijímač s regulátorom AE-6, Motor jednosmerný Tazer 180 88T s pastorkom, Axial vysielač 2-kanálový AX-4 2.4GHz, 7.4V 350mAh, Nabíjač USB 2-článok LiPo, návod v češtine, manuál EN, DE, FR, IT.

Odporúčame dokúpiť:

Všetko potrebné na prevádzku nájdete v balení.

Odporúčané akumulátory

Pre viac zábavy a dlhšiu dobu prevádzky odporúčame dokúpiť ďalší akumulátor:

 • Náhradný LiPo akumulátor 7,4 V 350 mAh

Pre napájanie USB nabíjača odporúčame použiť výkonný Sieťový univerzálny USB adaptér (zdroj) 3.1A (15W).

Odporúčané univerzálne nabíjače pre rýchlejšie nabíjanie
 • Nabíjač so sieťovým zdrojom Spektrum S150 s jedným výstupom 50W.
 • Sieťový nabíjač Spektrum S1100AC s jedným výstupom 1x100W.

Na pripojenie akumulátora k nabíjačke je nutný nabíjací kábel s redukciou IC3 batérie - JST-PH.

Nabíjač do autozásuvky

Pre nabíjanie akumulátora je možné použiť Hobbyzone nabíjač 12VDC 2xLiPol 300mA. Nabíjač je určený na pripojenie a napájanie z autozástrčky 12V DC. Pre napájanie zo siete 230V odporúčame Traxxas sieťový zdroj 13.8V 3.5A s autozásuvkou.

Upgrade na striedavý pohon

Model je možné upgradovať na striedavý pohon pomocou senzorového motora a regulátora. Toto Combo bolo špeciálne vyvinuté pre platformu SCX24 a AX24. Striedavý senzorový pohon ponúka vysoký výkon, dlhú životnosť a presné riadenie otáčok zodpovedajúce polohe plynu. Upgrade tohto modelu vyžaduje: striedavý motor s regulátorom, prijímač a vysielač.

Odporúčané vybrané komponenty:

 • Spektrum motor striedavý Firma, regulátor 8A: SCX24
 • Spektrum vysielač SLT3 2.4GHz, prijímač SR315DP
Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Axial potrebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na skrutky a sadu náradia. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú sadu náradia pre RC autá. Na modeli sú ďalej použité skrutky v palcových jednotkách, preto odporúčame skrutkovač imbus 1/20".

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Pokiaľ pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma alebo nylon a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z našej ponuky odporúčame lepidlo Robitronic Tire Glue.

Na bežnú údržbu je potrebné lepidlom na skrutky. Skrutky zaskrutkované v kovovom materiáli (napr. skrutky v motore, šervík v pastorku) musia byť proti povoleniu týmto lepidlom zaistené.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly sú určené na obmedzenie rizika spojeného s prepravou a nabíjaním akumulátorov. LiPo akumulátory dokážu, pri zachovaní malých rozmerov a nízkej hmotnosti, poskytnú vysoké vybíjacie prúdy a disponujú veľkou kapacitou pre dlhý jazdný čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný predovšetkým na mechanické poškodenie.

Explozívne výkresy
Recenzie
0 hodnotení
Zakúpilo 2 + zákazníci
za MEGA ceny