148,00 € s DPH 154,20 €
Expedovanie do 48 hodín
 • Osobný odber na výdajnom mieste v Senci: 17.7.2024
 • Doručenie kuriérom najneskôr do: 19.7.2024
 • Doprava: 3,99 €
points Nákupom získate
148 bodov
Nákup na splátky Nákup na splátky
mesačne už od 10,00 €
Explozívne výkresy Všetky komponenty na jednom mieste
Príslušenstvo a náhradné diely
Popis produktu

Axial SCX24 Deadbolt 1:24 4WD RTR zelený

Charakteristiky:

RC model mini auta Axial SCX24 Deadbolt v mierke 1:24 s pohonom na všetky kolesá 4WD je vhodný nielen pre začiatočníkov. Vie šplhať po skálach, zvládne náročné stúpania, podvozok SCX24 je vybavený trojbodovým predným a štvorbodovým zadným zavesením. Realizmus podčiarkuje karoséria s vodičom. Je kompletné vybavený RC súpravou, batériami aj nabíjačkou.

Model SCX24™ Deadbolt™ 4WD je prvým Offroad autom Axial® v mierke 1:24. Je kompletné zostavený a vybavený elektronikou, pohonom a nabíjačkou, obsahuje aj batérie do vysielača. Stačí nabiť batériu a môžete vyraziť. Rovnako ako veľký brat SCX10™ II 1:10, aj táto zmenšená verzia používa rad oceľových komponentov - od rámových lišt s profilom-C, po hriadele prednej a zadnej nápravy a výstupné hriadele. Podvozok SCX24 je vybavený 3-bodovým predným a 4-bodovým zadným zavesením, tuhými nápravami a šnekovým prevodom dáva modelu neuveriteľnú silu na zdolávanie strmých stúpaní.

Súčasťou setu SCX24 Deadbolt je stejnosmerný motor Dynamite® 88T, pohonná LiPol batéria 350mAh 2S 7,4V a USB LiPol nabíjač. Nainštalovaná je riadiaca jednotka Axial AE-6 combo prijímač/regulátor a servo riadenie Axial AS-1. Auto má licencované disky KMC XD229 Machete Crawl s do pneumatikami Nitto Trail Grappler.

Vlastnosti SCX24 Deadbolt RTR
 • Obsahuje 3-kanálovú RC súpravu a batérie vysielača
 • Obsahuje pohonnú LiPol batériu
 • Realistická karoséria v olivovej zelenej alebo červenej farbe
 • Klietka karosérie s realistickou svetelnou lištou
 • Realistická figurka vodiča a mnoho ďalších detailov
 • Oficiálne licencované disky KMC XD229 Machete Crawl
 • Oficiálne licencované pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T (S30)
 • Na regulátore je nastaviteľná brzda v neutrálne
 • Pohon na všetky kolesá 4WD
 • Predná a zadná hnacia pevné hriadele umožňujú maximálny zdvih zavesenia pri zachovaní výkonu na kolesách
 • Oceľové predné a zadné hriadele poskytujú silu a odolnosť
 • Robustné oceľové C-kanálové lišty rámu s vyztužením pre maximálnu tuhosť
 • Predná a zadná náprava sa skladá z dvojdíľne lisovaného plastu
 • 3-bodové predné a 4-bodové zadné zavesenie zabezpečujú optimálnu ovládateľnosť
 • Plastové tlmiče s maketovým prevedením
 • Predný a zadný diferenciál so šnekovým prevodom pre maximálny krútiaci moment a väčšiu svetlú výšku
 • Dve LED diódy v prednom nárazníku pre nočnú jazdu
Oceľové podélniky C-rámu

Rovnako ako platforma väčšieho podvozku SCX10™ II v mierke 1:10, má aj podvozok SCX24™ robustné oceľové rámové podélniky s profilom C, ktoré zabezpečia vysokú tuhosť a pevnosť podvozku.

Motor DYNAMITE® 88T

Elektromotor Dynamite 88T má optimálny výkon, ktorý vďaka prevodom prenáša na kolesá vysoký krútiaci moment. Je upevnený na oceľovom držiaku motora, ktorý zamedzuje deformácii a pomáha chrániť prevody.

Šnekový prevod

Predný a zadný diferenciál sú opatrené šnekovým prevodom, aby bol zabezpečený prenos maximálneho výkonu na nápravy a zároveň bola zabezpečená stála brzda pri zastavení auta. Malé rozmery umožňujú vytvoriť väčšiu svetlú výšku.

Tuhé oceľové hriadele

Vysoký krútiaci moment šnekového prevodu vyžaduje použitie oceľových hnacích hriadiel. Len tie dokážu prenášať silu na kolesá aj v ťažkých stúpaniach.

Drážkované hnacie hriadele

Predná a zadná hnacie hriadele od centrálnej prevodovky k diferenciálom, sú 2-dielne drážkované a umožňujú maximálny axiálny posun hriadiel pri zachovaní prenášaného výkonu.

Tlmiče s vinutou pružinou

Hoci ide o malý model, aj v tomto mierke majú tlmiče svoju nezastupiteľnú úlohu pri tlmení nárazov pri jazde. Pre väčšiu realitu sú maketovo vyrobené so simulovanými nádržkami.

PREDNÉ A ZADNÉ TUHÉ NÁPRAVY

Predná a zadná tuhá náprava sa skladá z dvojdíľne tvarovaného plastu, v ktorom sú v guľkových ložiskách uložené hnacie hriadele.

Osvetlenie dvomi LED svetlami

Súčasťou balenia sú dve LED svetlá, ktoré sú namontované v prednom nárazníku. Extra konektor LED svetla na riadiacej jednotke umožňuje pridať ďalšie voliteľné LED svetlá.

4-bodové zadné zavesenie

Geometria odpruženia využíva pre zadnú časť auta 4-bodovú konštrukciu, ktorá je optimalizovaná pre maximálne preklopenie nápravy pri jazde pri zachovaní krútiaceho momentu.

Licencované kolesá

Oficiálne licencované disky KMC XD Machete sú v terénnom svete legendárne. Sú vytláčané v čiernej farbe a majú ohromujúce detaily, napriek malému mierke. Oficiálne licencované pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T ponúkajú vynikajúcu kombináciu výkonu v teréne a zároveň si zachovávajú vynikajúce vlastnosti pri jazde po ceste.

Výklopná karoséria

Vďaka uloženiu karosérie na otočnom čape je jednoduchý prístup k palubným komponentom. Batériu a podvozok môžete rýchlo vymeniť alebo nabiť po odstránení len dvoch sponek a vyklopení karosérie nahor.

Vybavené guľkovými ložiskami

Hoci ide o malý model, je vybavený rovnako ako veľké auto guľkovými ložiskami. Žiadne klzné ložiská, len guľkové. Ak budete jazdiť v vlhkom prostredí, nezabudnite na údržbu a premazanie!

Servo AXIAL AS-1

Priamo nad prednou nápravou je servo riadenie Axial AS-1 so servosaverom, ktorý umožňuje presné riadenie a zároveň poskytuje ochranu prevodov a elektroniky serva v prípade blokácie alebo nárazu.

* Informácie o špecifikácii vodeodolnosti nájdete v návode k použitiu. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Obsah balenia:

V balení je hotový zostavený RC model auta Axial SCX24 Deadbolt 1:24 4WD RTR, Axial prijímač s regulátorom AE-6, Motor stejnosmerný Tazer 180 88T s pastorkom, Axial vysielač 2-kanálový AX-4 2.4GHz, 4x AA batérie, Dynamite LiPo 7.4V 350mAh, Nabíjač USB 2-článkový LiPo, návod v češtine, manuál EN, DE, FR, IT.

Odporúčame dokúpiť:

Všetko potrebné k prevádzke nájdete v balení.

Doporučené akumulátory

Pre viac zábavy a dlhšiu dobu prevádzky odporúčame dokúpiť ďalší akumulátor:

 • Náhradný LiPo akumulátor 7,4 V 350 mAh

Pre napájanie USB nabíjačky odporúčame použiť výkonný Univerzálny USB adaptér (zdroj) (30W).

Doporučené univerzálne nabíjače pre rýchlejšie nabíjanie
 • USB-C nabíjač Spektrum S100 s jedným výstupom 100W.
 • Nabíjač so sieťovým zdrojom Spektrum S155 s jedným výstupom 55W.

Pre pripojenie akumulátora k nabíjačke je nutný nabíjací kábel s redukciou IC3 batérie - JST-PH.

Nabíjač do autozásuvky

Pre nabíjanie akumulátora je možné použiť Hobbyzone nabíjač 12VDC 2xLiPol 300mA. Nabíjač je určený pre pripojenie a napájanie z autozásuvky 12V DC. Pre napájanie zo siete 230V odporúčame Traxxas sieťový zdroj 13.8V 3.5A s autozásuvkou.

Upgrade na striedavý pohon

Model je možné upgradovať na striedavý pohon pomocou senzorového motora a regulátora. Toto Combo bolo špeciálne vyvinuté pre platformu SCX24 a AX24. Striedavý senzorový pohon ponúka vysoký výkon, dlhú životnosť a presné riadenie otáčok zodpovedajúce polohe plynu. Upgrade tohto modelu vyžaduje: striedavý motor s regulátorom, prijímač a vysielač.

Doporučené vybrané komponenty:

 • Spektrum motor striedavý Firma, regulátor 8A: SCX24
 • Spektrum vysielač SLT3 2.4GHz, prijímač SR315DP
Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Pre bežnú prevádzku RC auta Axial potrebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na skrutky a sadu náradia. Z našej ponuky odporúčame cenovo dostupnú sadu náradia pre RC autá. Na modeli sú ďalej použité skrutky v palcových jednotkách, preto odporúčame skrutkovač imbus 1/20".

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma alebo nylon a zároveň po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z našej ponuky odporúčame lepidlo Robitronic Tire Glue.

Pre bežnú údržbu je potrebné lepidlom na skrutky. Skrutky zašróbované v kovovom materiáli (napr. skrutky v motore, servík v pastorku) musia byť proti povoleniu týmto lepidlom zabezpečené.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly sú určené na obmedzenie rizika spojeného s prepravou a nabíjaním akumulátorov. LiPo akumulátory dokážu, pri zachovaní malých rozmerov a nízkej hmotnosti, poskytnúť vysoké vybíjacie prúdy a disponujú veľkou kapacitou pre dlhý jazdný čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný predovšetkým na mechanické poškodenie.

Explozívne výkresy
Recenzie
0 hodnotení
Zakúpilo 3 + zákazníci