400,00 € s DPH
Posledný kus na sklade
 • Osobný odber na výdajnom mieste v Senci: 28.9.2023
 • Doručenie kuriérom najneskôr do: 29.9.2023
 • Doprava: 3,99 €
points Nákupom získate
400 bodov
Nákup na splátky Nákup na splátky
mesačne už od 10,00 €
Explozívne výkresy Všetky komponenty na jednom mieste
Príslušenstvo a náhradné diely
za MEGA ceny
Popis produktu

Arrma Typhon 3S BLX 1:8 4WD RTR

Charakteristika:

RC model auta Arrma Typhon 3S BLX 1:8 s náhonom 4WD a výkonným striedavým motorom hravo dosiahne rýchlosť až 80km/h. Nová RC súprava Spektrum SLT3, výkonný motor Spektrum ™ Firma ™ 3660 3200Kv, pevnejší podvozok, servo Spektrum ™ SPMS651 a regulátor BLX100 2S / 3S. Na uvedenie do prevádzky potrebujete doplniť pohonný LiPol akumulátor 2-3S a adekvátny nabíjač.

4WD Buggy TYPHON 3S BLX pre divokú jazdu na Off-Road trati. Vysoko detailná nafarbená karoséria má zvýšenú ochranu proti poškodeniu. O bezpečný prenos výkonu sa starajú hnacie hriadele, trvanlivé kompozitné závesné ramená a tehlice, tuhý kompozitný podvozok šasi, 2 diferenciály a prevodovka s oceľovými kolesami. Jazdite bez kompromisov, o vysoký výkon sa stará striedavý motor Firma 3660 a regulátor BLX100.

Dravý dizajn karosérie

Nová konštrukcia karosérie pre auto TYPHON 3S BLX má šesť otvorených vetracích otvorov pozdĺž zadnej časti. Tie podporujú cirkuláciu vzduchu vo vnútri karosérie a udržuje elektroniku v chode na bezpečnej prevádzkovej teplote.

Zosilnený podvozok

Na šasi bolo vykonaných niekoľko zmien v zosilnení, pre väčšiu tuhosť. Zároveň bolo použité hliník na prídržné dosky čapov náprav. Konštrukcia šasi je usporiadaná do osvedčeného rozloženia komponentov tak, aby bolo dosiahnuté perfektné vyváženie. Hnací hriadeľ uprostred, akumulátor na jednej a elektronika na druhej strane. Celé šasi je navyše opatrené postrannými krytmi, ktoré obmedzujú vnikaniu nečistôt dovnútra podvozku. Akumulátor je pevne uložený na mieste pomocou upínacích popruhov.

Väčšia úchytka na module pohonu

Pre lepšie uchytenie a manipuláciu s modulom pohonu bola zväčšená plocha dosky „Pull“.

Pastorok s hnaným ozubeným kolesom

Motor je možné pri výmene pastora alebo ozubeného kolesa nastaviť a nastaviť presne medzizubovú vôľu vďaka hliníkovej doske s drážkami na upevnenie motora.

Guľôčkové ložiská

Všetky rotačné súčasti sú uložené v guličkových ložiskách. Proti prachu a nečistotám sú exponované ložiská chránené gumovými krytkami.

Servo saver pre ochranu serva

Model dostal nové výkonnejšie servo a na jeho maximálnu ochranu bol použitý nový účinnejší servo saver. Ten zaistí vyššiu mieru ochrany pri náraze a bezpečnejšie riadenie.

Drážkované hriadele

Rovnako ako u verzie 4S je aj tu použitých drážkovaných hriadeľov, ktoré dokážu ľahko preniesť vysoký výkon striedavého motora.

Olejové tlmiče

Patentované olejové tlmiče absorbujú každý náraz modelu. Tlmiče sú z prednej strany opatrené ochrannými krytmi proti nárazom. Zmena tuhosti a svetlej výšky je možná pomocou viskozity oleja, respektíve dištančnými podložkami. pre bezpečné zadržanie oleja sú použité silikónové O-krúžky.

Kolesá a pneumatiky

Robustné, viac lúčové disky s pneumatikami dBoots® 2-HO™ s výraznou vzorkou, dodajú RC modelu auta Typhon 3S BLX maximálnu priľnavosť na všetkých povrchoch.

Účinné prítlačné krídlo

Starostlivým návrhom zadného krídla sa poskytla autu potrebná stabilita pre rýchlu jazdu s TYPON 3S BLX pri rýchlostiach presahujúcich 60 km/ha to bez ohľadu na tvar terénu.

Olejové tlmiče

Patentované olejové tlmiče absorbujú každý náraz modelu. Tlmiče sú z prednej strany opatrené ochrannými krytmi proti nárazom. Zmena tuhosti a svetlej výšky je možná pomocou viskozity oleja, respektíve dištančnými podložkami. pre bezpečné zadržanie oleja sú použité silikónové O-krúžky.

Kompaktné šasi

Konštrukcia šasi je usporiadaná do osvedčeného rozloženia komponentov tak, aby bolo dosiahnuté perfektné vyváženie. Hnací hriadeľ uprostred, akumulátor na jednej a elektronika na druhej strane. Celé šasi je navyše opatrené postrannými krytmi, ktoré obmedzujú vnikaniu nečistôt dovnútra podvozku. Akumulátor je pevne uložený na mieste pomocou upínacích popruhov.

Pružný nárazník

Predná časť modelu Typhon 3S BLX chráni pred nárazom pevný nárazník, ktorý absorbuje náraz. V prípade poškodenia je možné nárazník ľahko vymeniť.

Ľahko prístupný modul motora

Modul motora sa od podvozku demontuje ako kompletná jednotka, odstránením jednej skrutky. Obsahuje motor, dosku motora, zostavu spojky a kryt prevodovky.

Jednoduchá demontáž modulu elektroniky

Modul elektroniky tvorí vodeodolnú schránku prijímača, dosku serva a držiak regulátora. Celeksa demontuje a je k dispozícii pre potreby údržby a servisu.

Predný a zadný diferenciál

Model je vybavený predným aj zadným diferenciálom, ktorý zaistí maximálnu trakciu. Diferenciály sú osadené kvalitnými kovovými prevodmi, pre bezproblémovú prevádzku. Náhon na kolesá je prenášaný pomocou teleskopických poloosí.

Pneumatiky dBoots do terénu

Odolné pneumatiky s agresívnou vzorkou dBoots sú namontované na tuhých čiernych nylonových diskoch, čo autu zaistí rýchlu trakciu pre okamžitú akceleráciu. 17mm šesťhranný unášač umožňuje použitie širokej škály kombinácií kolies a pneumatík aj od iných výrobcov.

2 diferenciály s kovovými prevodmi

RC model auta TYPON 3S BLX je štandardne vybavený dvoma diferenciálmi s kovovými ozubenými kolesami, aby bola zaistená spoľahlivosť a vysoká životnosť týchto exponovaných dielov. Ľahko prístupné predné a zadné diferenciály vám umožnia vykonať údržbu v priebehu niekoľkých minút. Znamená to, že strávite servisom menej času, aby ste mohli mať viac času na jazdenie.

Digitálne servo riadenia Spektrum™ SPMS651 MG

Nové servo pre riadenie smeru jazdy Spektrum S651 7kg MG MG má o 15% väčší krútiaci moment ako predchádzajúce servo ADS-7M. Je vodeodolné, má kovové prevody a moment 7,27 kg.cm pri 6V.

Striedavý motor BLX 3660

Pohon modelu zaisťuje výkonný striedavý 4-pólový motor BLX 3660 3200 ot/min//V. Štvorpólové prevedenie dáva motoru lineárny priebeh už od nízkych otáčok. Kovové čierno eloxované puzdro, nielen úžasne vyzerá, ale umožňuje lepší odvod tepla do pasívneho chladiča. 4 mm konektory s kolíkmi umožnia jednoduché odpojenie pre jednoduchú údržbu motora.

 • Napájanie až 3S LiPol
 • Veľmi hladký chod vďaka 4 pólovému prevedeniu
 • Pozlátené konektory pre perfektný prenos prúdu
 • Hriadeľ O 5mm
Elektronický regulátor BLX100

Striedavý regulátor BLX100 s prúdovým zaťažením až 100A, poskytne v kombinácii s 3S LiPo akumulátormi neuveriteľnú silu. Zabudovaný ventilátor zaistí dostatočné chladenie aj pri plnej záťaži. Regulátor disponuje jazdnými režimami, ochranou proti podvybitiu akumulátora a prepäťovou ochrannou. Napätie BEC 6V. Vodeodolný* vypínač na regulátore. Konektor akumulátora IC5.

Nastaviteľné parametre:

 • Vypínacie napätie: NiMH / LiPo
 • Akcelerácia: v 7 krokoch. Tip: Na klzkých povrchoch je pre zamedzenie preklzu kolies lepšie používať menšiu akceleráciu
 • Sily brzdy: 25%, 37.5%, 50%, 62,5%, 75%, 87,5% a 100%
 • Režim: Vpred/brzda/spiatočka alebo vpred/brzda
 • Zmysel otáčania motora: Normálny alebo reverzný
Vysielač Spektrum SLT3

3-kanálový volantový vysielač Spektrum SLT3 pracujúci v pásme 2.4 GHz je kompatibilný s protokolom SLT. Nízka hmotnosť vysielača Spektrum SLT3 umožňuje držanie bez únavy. Volant je potiahnutý penovou obručou pre pevný úchop. Rozloženie ovládacích prvkov je praktické a intuitívne – všetky ovládacie prvky sú umiestnené tak, aby boli v prípade potreby rýchlo prístupné. Na upevnenie na popruh je k dispozícii bezpečné pútko.

 • 3-kanálová volantová RC súprava Spektrum SLT pre spoľahlivé ovládanie
 • Osvedčená konštrukcia pre pohodlné držanie bez únavy
 • Možnosti obmedzenia max. výchyliek kanála riadenia
 • Trim plynu a riadenia, revers plynu a riadenia
 • Obmedzovač výkonu motora 50%, 75% a 100%
 • Tretí kanál môžete využiť pre doplnkové zariadenia, napr. pre zvukové moduly.
Prijímač SLR300 s protokolom SLT™ FHSS

Autový 3-kanálový prijímač SLR300 je vybavený technológiou SLT FHSS 2.4GHz, odolnou proti rušeniu. Je kompatibilný s vysielačmi Spektrum SLT a je spätne kompatibilný s volantovými vysielačmi značky Tactic.

Nové konektory IC5

Nové konektory IC5 majú modernú konštrukciu s dôrazom na bezpečnosť a jednoduchosť. Kontakty sú tvorené pozlátenými kolíkmi a dutinkami s priemerom 5 mm.

Ako už bolo uvedené, konektory boli navrhnuté s dôrazom na bezpečné a jednoduché používanie. Konektory nie je možné prepólovať, kontakty aj spájkované spoje sú prekryté plastovým obalom. Konektor IC5 je spätne kompatibilný s EC5.

Vlastnosti Typhon 3S BLX
 • Pevná a odolná konštrukcia, náhon 4WD
 • Rýchlosť až 80km/h
 • Ready-to-run - pripravený na jazdu
 • Vysielač Spektrum™ SLT3 2.4GHz FHSS
 • Vodeodolné* servo Spektrum™ SPMS651 s kovovými prevodmi
 • Nové nápravy kolies, 17 mm náboje kolesa, pre std. kolesá 1:8
 • 2 diferenciály s kovovými prevodmi
 • Vodeodolná* elektronika
 • Regulátor BLX100 s konektorom IC5
 • Striedavý motor Firma 3200Kv

* Informácie o špecifikácii vodeodolnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Obsah balenia:

V balení je hotový zostavený RC model auta Arrma Typhon 3S BLX, ktorý má nainštalované komponenty: striedavý motor Firma 3200Kv 4-P BL3660Kv, regulátor Arrma BLX100, Spektrum servo S651 7kg MG, Spektrum prijímač SLT30. Vysielač Spektrum SLT3 2.4GHz, hotová nafarbená karoséria. viacjazyčný manuál v angličtine, nemčine a francúzštine a návod v češtine.

Odporúčame dokúpiť:

Pre uvedenie modelu do prevádzky je potrebné dokúpiť 4x AA batérie do vysielača, pohonný akumulátor a adekvátny nabíjač na pohonný akumulátor.

Odporúčané akumulátory LiPo

Model je možné prevádzkovať na 2 až 3 článkový LiPo akumulátor. Akumulátor by mal byť osadený konektorom EC5 alebo IC5. Pre bežné jazdenie odporúčame 2 článkový LiPo akumulátor (7.4 V).

 • Pre bežné jazdenie LiPo akumulátor Spektrum 7.4 V 5000 mAh s technológiou Smart alebo Spektrum G2 7.4 V 5000 mAh s technológiou Smart G2 .
 • Pre maximálnu možnú rýchlosť LiPo akumulátor Spektrum LiPo 11.1 V 5000 mAh s technológiou Smart , alebo Spektrum G2 LiPo 11.1 V 5000 mAh s technológiou Smart G2 .

Akumulátory Spektrum s technológiou Smart v súčasnosti predstavujú najmodernejší a najbezpečnejší spôsob údržby a nabíjania akumulátorov. Výhody technológie Spektrum Smart nájdete tu.

Batérie Smart G2 sú ešte jednoduchšie a bezpečnejšie, vďaka absencii balančného konektora. Batérie G2 majú navyše až 3x rýchlejšie automatické vybíjanie do storage režimu. Batérie Smart G2 je možné nabiť iba na nabíjačoch Spektrum Smart a Smart G2.

Odporúčané akumulátory NiMH

NiMH akumulátory nie sú náročné na presné zaobchádzanie a sú teda vhodné pokiaľ RC model auta prevádzkujú deti (NiMH akumulátor sa nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však nemajú taký výkon.

Odporúčané nabíjače pre konvenčné aj Smart akumulátory

Nabíjači Spektrum Smart je možné nabíjať ako akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenčné akumulátory. Predtým predávané nabíjače Smart po vykonaní aktualizácie, tiež podporujú Smart G2.

 • Sieťový nabíjač Spektrum S155 s jedným výstupom 1x 55W.
 • Sieťový nabíjač Spektrum S1100 s jedným výstupom 1x 100W.
 • Sieťový nabíjač Spektrum S2100 s dvoma výstupmi 2x 100 W.
 • Sieťový nabíjač Spektrum S1400 s jedným výstupom 1x 400 W.
Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC modelov potrebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na skrutky, sadu náradia a silikónový olej do tlmičov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú sadu náradia pre RC autá.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Pokiaľ pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma alebo nylon a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z našej ponuky odporúčame lepidlo Robitronic Tire Glue - viď odporúčané príslušenstvo.

Občas treba dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu a meniť olej v diferenciáloch. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú opravné sady či jednotlivé diely. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR (Team Losi Racing), viď odporúčané príslušenstvo.

Na bežnú údržbu je potrebné lepidlo na skrutky. Skrutky zaskrutkované v kovovom materiáli (napr. skrutky v motore, nastavovacia skrutka v pastorku) musia byť proti povoleniu týmto lepidlom zaistené.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly sú určené na obmedzenie rizika spojeného s prepravou a nabíjaním akumulátorov. LiPo akumulátory dokážu, pri zachovaní malých rozmerov a nízkej hmotnosti, poskytnú vysoké vybíjacie prúdy a disponujú veľkou kapacitou pre dlhý jazdný čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný predovšetkým na mechanické poškodenie.

Explozívne výkresy
Recenzie
0 hodnotení
Zakúpilo 2 + zákazníci
za MEGA ceny