Ako vytvoriť vlastné laboratórium priamo v detskej izbe

Ako vytvoriť vlastné laboratórium priamo v detskej izbe
 
Máte aj vy doma malého vedátora či milovníka fyziky alebo chémie, ale kvôli zavretej škole nemôže v laboratóriu robiť svoje obľúbené pokusy? Alebo sa vám doma potuluje malá milovníčka handmade kozmetiky? Riešením je produktový rad Science4You od spoločnosti Trefl, ktorý tvoria vzdelávacie sady dokonale kombinujúce zábavu s výučbou prostredníctvom praxe.

Deti sú prirodzene zvedavé. O to viac, ak začnú chápať rôznym vedeckým či chemickým pokusom, ktoré im doslova vyrazia dych a zaujmú na dlhé hodiny. Vedecké a vzdelávacie hračky Science4you podporujú prirodzený záujem detí, pomáhajú im rozvíjať širokú škálu fyzických, emocionálnych a sociálnych zručností a schopností, ako aj kreativitu a koncentráciu. Majú priaznivý vplyv na ich intelektuálny rozvoj a umožňujú im využiť ich potenciál. Prostredníctvom pokusov získavajú deti hravým spôsobom nové poznatky z rozličných odvetví a spoznávajú základné princípy fyziky, chémie, biológie či techniky.  

 

Vzdelávanie hrou

Vedecké štúdie ukazujú, že pri zábave alebo objavovaní sa u detí uvoľňuje dopamín. Ten je známy vyvolávaním pocitov ako motivácia, odmena a učenie sa, a to je dôvod, prečo sú experimenty spojené s pozitívnymi pocitmi. Takéto učenie stimuluje mozog a rozvíja rôzne zručnosti. Preto si Science4You kladie za cieľ tvoriť hračky, ktoré kombinujú zábavu so vzdelávaním na základe zvedavosti a experimentovania.

 

Chémia či fyzika nemusia byť len nočná mora. Práve naopak, ich učenie môže byť veľmi zábavné a príjemné. Využite čas, ktorý kvôli súčasným opatreniam trávite s deťmi doma a spoločne sa pustite do rôznych projektov so sadami Science4You. Robte to, čo sa vašim deťom páči a čo ich baví. V každom experimente si môžu nájsť niečo pre seba.

 

Pre malého vedca

Ak máte doma šikovného školáka, ktorý má rád vedecké experimenty, tak hra Trefl Science 4 You -Vedecké experimenty, je presne to, čo ho bude baviť. Zábavným spôsobom sa dozvie, ako urobiť unikátne experimenty slávnych vedcov, elektromagnet, vlastný telegraf, zapojiť funkčné obvody a prerušovače a ako sa baviť pri plechovkových pretekoch a pri trénovaní vlastnej ruky. Z pomôcok môže vyrobiť až 11 experimentov. Sada experimentov rozvíja u zvedavých detí kreativitu, motoriku, koncentráciu ale aj uvažovanie.

 

                                                         

Pre malého chemika

Čo môže zaujať dieťa viac ako chemické pokusy, pri ktorých sa zmiešaním rôznych látok začne diať niečo nečakané? Kreatívna sada Trefl Science 4 You - Chemické laboratórium je určená na vykonanie mnohých chemických experimentov. Deti si môžu vyskúšať niekoľko veselých pokusov, ako vytváranie farebnej explózie, alebo penového stĺpu a podporiť tak vlastné kreatívne myslenie. Nezabudlo sa ani na rukavice, ochranné okuliare, nádoby, miešadlá a potrebné ingrediencie. S touto sadou bude chémia skutočne zábavou.

                                                          

 

Pre milovníčku kozmetiky

Aj dievčatá milujú aktivity, pri ktorých môžu niečo kreatívne vytvárať. Mladé dámy navyše poteší, ak si vyrobia funkčnú vec, ktorú môžu dlhodobo používať. Čo tak pustiť sa do vlastnej výroby parfumov, mydiel a šampónov? Vďaka Továrni na parfumy, mydlá a šampóny 3 v 1 si šikovné slečny môžu vlastnoručne vyrobiť fantastické parfumy, voňavé a farebné mydlá, svoje vlastné šampóny a vlasové masky, či masážne oleje. Kreatívna sada obsahuje rukavice, formičky, odmerky, miešadlá a celý rad ingrediencií. Táto sada podporuje koncentráciu, učenie, tvorivosť, sociálne zručnosti a motorické schopnosti. To bude radosti!

                                                                   

Pre milovníčku SPA a vôní

Ak už vaša dcérka patrí medzi mladé slečny, rozhodne ju poteší kreatívna sada na tvorbu vlastných masiek na tvár a kúpeľňových solí. Trefl Science 4 U -  Moje prvé kúpele, je určená pre dievčatá nad 8 rokov pre prípravu vlastných relaxačných kúpeľných procedúr. Sada obsahuje rukavice, nádoby, miešadlá, pipety a celý rad ingrediencií. O skrášľovacie procedúry doma určite nebudete mať núdzu. Rovnako zaujímavá je aj sada na výrobu vlastného parfumu. Sada Trefl Science 4 U - Parfuméria malý boxponúka všetko, čo k výrobe voňavky potrebujete. Vaše dievčatká si môžu vyskúšať výrobu najrôznejších vôní a podporiť tak vlastné kombinatívne a kreatívne myslenie.

                                                            

Všetky tieto kreatívne say, a mnoho ďalších, nájdete na e-shope rajhraciek.sk. Navyše, pri nákupe nad 3 € v kategórii sezónne produkty získate darček zadarmo podľa vášho výberu, takže čas strávený v karanténe môže byť ešte zábavnejší!