350,00 € s DPH
Posledný kus na sklade
  • Osobný odber na výdajnom mieste v Senci: 28.9.2023
  • Doručenie kuriérom najneskôr do: 29.9.2023
  • Doprava: 3,99 €
points Nákupom získate
350 bodov
Nákup na splátky Nákup na splátky
mesačne už od 10,00 €
Príslušenstvo a náhradné diely
Pozri LEGO®
LEGO®
LEGO®
Popis produktu

Hobbyzone Carbon Cub 2 1.3m SAFE BNF Basic

Charakteristika:

RC model Carbon Cub S2 v novom prevedení s funkciou SAFE a letovými módmi, s nainštalovaným prijímačom Spektrum Serial Micro SRXL2 DSMX, riadiacou jednotkou pre GPS (SPMA3173 voliteľný GPS modul), s kompatibilnými vysielačmi Spektrum budete mať k dispozícii telemetrické údaje

Carbon Cub S2 je vybavený exkluzívnou technológiou SAFE® (Sensor Assisted Flight Envelope) , preto je možné využiť výhody ochrany letovej obálky. Systém SAFE zaistí limitné hodnoty náklonu a stúpania alebo klesania. Model nie je možné priviesť do extrémnych letových polôh a po vrátení riadiacich pák do neutrálu sa model zarovná do horizontálneho letu. A môžete sa okamžite vrátiť k ustálenému letu pomocou Panic Recovery (tlačidlo Panika) pri strate orientácie alebo z nezvyklej letovej polohy. Veľké kolesá umožňujú vzlietnuť a pristáť na rôznych povrchoch, vrátane trávy, ciest, chodníkov s nečistotami či dlažby, alebo môžete nainštalovať voliteľné plaváky, aby bolo možné vzlietnuť z vody – čo zvyšuje univerzálnosť a možnosti modelu.

PLNOHODNOTNÁ TELEMETRIA K DISPOZÍCII

Carbon Cub S 2 je vybavený striedavým 30A regulátorom s telemetriou , ktorý poskytuje vysielaču DXS, ktorý je súčasťou verzie RTF, dáta o napätí pohonnej batérie. V prípade použitia kompatibilného vysielača Spektrum G2 , budete mať k dispozícii celý rad telemetrických dát, súvisiacich s výkonom systémov v reálnom čase, vrátane otáčok motora, prúdu, napätia batérie a ďalších prostredníctvom menu Spektrum™ AirWare™. Pridanie exkluzívnych súčastí Spektrum Smart LiPol batérie a SMART nabíjača, uľahčuje správne a bezpečné nabíjanie

SMART TELEMETRIA

Môžete využívať všetky výhody technológie Smart™, použite k modelu batériu Smart a dáta telemetrie, ako je prúd, napätie, teplota a otáčky, sa budú odosielať priamo do vášho vysielača v reálnom čase. V sete obsiahnutý vysielač DXS indikuje iba napätie pohonnej batérie.

INTEGROVANÝ BAROMETER

Prijímač Spektrum™ AR637T je vybavený integrovaným barometrom (vstavaný tlakový senzor), ktorý poskytuje kompatibilným vysielačom Spektrum telemetriu dáta o nadmorskej výške a vario, bez nutnosti zakúpenia ďalších senzorov

Predlohou modelu bolo lietadlo Cub Crafters , ktoré v modernom modelárskom prevedení vybavené exkluzívnou a inovatívnou technológiou SAFE s možnosťou inštalácie voliteľného modulu GPS. Pokiaľ zvolíte voliteľný modul GPS , budete mať prístup k pokročilým funkciám, ako automatické pristátie AutoLand, krúženie Holding Pattern a virtuálny plot Virtual Fence, ktoré uľahčujú prakticky každému začínajúcemu pilotovi úspešný prvý let. Ale sú tu aj ďalšie možnosti modelu, prídavné turbulátory krídla, veľké Tundra pneumatiky a voliteľné klapky a plaváky. Vďaka tomu je model veľmi univerzálnym a to aj pre pokročilé lietanie a ďalšie rozvíjanie pilotných zručností.

Možnosť telemetrie

Carbon Cub S 2 je vybavený striedavým regulátorom, ktorý môže poskytovať celý rad telemetrických dát súvisiacich s výkonom pohonného systému v reálnom čase, vrátane otáčok motora, prúdu, napätia batérie a ďalších prostredníctvom kompatibilných vysielačov, vybavených v menu Spektrum AirWare™ (vrátane DX6e a 8e , DX6 G2 / G3 a 8 G2, DX9, iX12, iX20 a ďalšie) za letu.

Odolná konštrukcia

Model je vyrobený z pevnej a veľmi odolnej hmoty Z-Foam. Model vyniká pokojným letom vďaka krídlu s polosymetrickým profilom, let je preto primerane pomalý a veľmi stabilný. Široký 3-kolesový podvozok má predné koleso riaditeľné, takže vzlet aj pristátie sú veľmi jednoduché.

Jednoduchý prístup k batérii

Carbon Cub S2 je dodávaný s nainštalovanou kompletnou elektronikou a pohonom,

Rozmerné kolesá Tundra

Veľké balónové kolesá modelu Carbon Cub S2 dokážu bezpečne absorbovať nerovný a neupravený povrch vzletovej plochy, ktorý by väčšina modelov tejto veľkosti nemohla zvládnuť

Voliteľné vztlakové klapky

Funkčné klapky sú voliteľnou možnosťou pre pôsobivý vzlet a pristátie na krátke vzdialenosti. Táto funkcia vyžaduje 7-kanálový vysielač Spektrum, serva a predlžovacie káble. (Predáva sa samostatne)

Voliteľné plaváky

Plaváky sú voliteľnou možnosťou pre prestavbu na hydroplán a lietanie na vodnej hladine. Inštalácia trvá len niekoľko minút a všetko potrebné príslušenstvo je súčasťou setu a plavákovej sady. (HBZ7390 - Predáva sa samostatne)

Letové funkcie, ktoré pomôžu začiatočníkom pri prvom lete.
Panic Recovery - Obnovenie letu Panika

Pokiaľ niekedy stratíte nad lietadlom kontrolu v pokročilejších letových režimoch, jednoducho prepnite do režimu pre začiatočníkov a uvoľnite ovládacie páky. Technológia SAFE® Plus automaticky vráti lietadlo do rovného letu.

Mód Začiatočník

Začiatočník, má obmedzený náklon výškovkou a krídelkami, pri pustení pák do neutrálu sa model ustáli vo vodorovnej polohe, otáčky motora sú regulované podľa stúpania alebo klesania a je tu aj asistencia pri štarte a pristátí.

Mód Pokročilý

Režim Pokročilý, má povolený väčší náklon modelu, ale nedôjde k prevráteniu na chrbát ani k pádu. Letové polohy majú obmedzenie cca na 60° náklonu. Je tu už veľká voľnosť riadenia a vykonávané minimálne korekcie letu. Pri lete nad 15m nie je funkčné automatické porovnanie modelu do horizontálnej polohy po pustení pák.

Mód Expert

V letovom režime Expert je riadenie úplne voľné bez korekcií a bez obmedzenia letových polôh. Môžete dokonca lietať na chrbte a vykonávať akrobatické manévre.

Keď zakúpite voliteľný modul GPS, získate funkciu SAFE Plus!
AutoLand, asistované pristátie

Po aktivácii a stlačení tlačidla sa funkcia asistovaného pristátia AutoLand aktivuje a Carbon Cub S+ samostatne pristane na miesto inicializácie pri štarte. Môžete kedykoľvek prerušiť automatické pristátie jednoduchým stlačením tlačidla sa vyhli prekážkam alebo prispôsobili smer alebo pokiaľ nič nehrozí, necháte systém pracovať, aby doviedol model k bezpečnému pristátiu. Akonáhle získate väčšiu istotu, môžete prevziať viac kontroly a nakoniec sa naučiť pristátie bez asistencie.

Holding Pattern - krúženie nad miestom vzletu

Táto šikovná exkluzívna funkcia SAFE Plus umožňuje v podstate "pauzu" v lete tak, že po aktivácii a rýchlom stlačení tlačidla sa lietadlo automaticky vráti do polohy nad počiatočným bodom GPS a krúži, kým sa príkaz nezruší. Je to skvelý spôsob, ako bezpečne odovzdať riadenie kamarátovi alebo získať späť vizuálny kontakt, pokiaľ nemáte kontrolu a nepoznáte polohu modelu.

Virtual Fence - Virtuálny plot

Je veľmi ľahké nechať model odletieť príliš ďaleko, ale s Virtual Fence si už nemusíte robiť starosti, pretože vytvára neviditeľnú hranicu, ktorú model neprekročí. Keď dosiahne túto hranicu, automaticky sa otočí a poletí späť, potom kývne krídlami pre informáciu, že je kontrola riadenia znovu obnovená.

Panic Recovery - Obnovenie letu Panika

Pokiaľ niekedy stratíte nad lietadlom kontrolu v pokročilejších letových režimoch, jednoducho prepnite do režimu pre začiatočníkov a uvoľnite ovládacie páky. Technológia SAFE® Plus automaticky vráti lietadlo do rovného letu.

Obsah balenia:

Obsahom balenia je RC model lietadla HobbyZone® Carbon Cub S2 1.3m, nainštalované komponenty: prijímač Spektrum Serial Micro SRXL2 DSMX, riadiaca jednotka, striedavý regulátor 30A, striedavý motor Parkzone 480 BL Outrunner 960Kv, serva E-f flite servo DSV130 Digital vodeodolné. Návod v slovenčine, manuál EN, DE, FR, IT.

Na uvedenie do prevádzky budete potrebovať doplniť si k setu ešte vysielač s moduláciou Spektrum a LiPol akumulátor 3S 1800 - 2200mAh s nabíjačom - viď odporúčané príslušenstvo.

Odporúčame dokúpiť:

Na uvedenie do prevádzky budete potrebovať doplniť vysielač 6–7+ kan. Spektrum DSMX®/DSM2®, pohonnú LiPol batériu 2200mAh 3S 11.1V a vhodný nabíjač. Pokiaľ budete chcieť funkciu SAFE Plus s funkciami automatického štartu a pristátia, virtuálneho plotu, krúžením nad miestom vzletu, budete potrebovať doplniť modul GPS.

USB zdroj

Pre napájanie USB nabíjača odporúčame výkonný USB zdroj QC 3.0. S tým to zdrojom dosiahnete výrazne kratšiu dobu nabíjania, oproti klasickým 5V USB zdrojom (ako sú napríklad nabíjačky k telefónom).

Odporúčané akumulátory

Pre napájanie modelu odporúčame pohonný LiPol akumulátor s 3 článkami (11.1 V).

  • Pre ekonomické lietanie LiPo akumulátor E-flite LiPo 11.1V 1800mAh 30C s konektorom EC3 .
  • Smart LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 11.1V 2200mAh 30C IC3 s technológiou Smart
  • Smart LiPo akumulátorSpektrum Smart LiPo 11.1V 2200mAh 30C IC3 s technológiou Smart G2

Akumulátory Spektrum s technológiou Smart v súčasnosti predstavujú najmodernejší a najbezpečnejší spôsob údržby a nabíjania akumulátorov. Výhody technológie Spektrum Smart nájdete tu.

Odporúčané nabíjače pre konvenčné LiPol aj Smart akumulátory

Pokiaľ sa rozhodnete v RC modeloch lietadiel, či vrtuľníkov používať moderné Smart LiPo akumulátory , alebo nabíjať vaše akumulátory od iných výrobcov, potom odporúčame tieto nabíjače:

  • Sieťový nabíjač Spektrum S155 s jedným výstupom 1x 55W .
  • Sieťový nabíjač Spektrum S1100 s jedným výstupom 1x 100W .
  • Sieťový nabíjač Spektrum S2100 s jedným výstupom 2x 100W .
  • Sieťový nabíjač Spektrum S2200 s dvoma výstupmi 2x 200W .
Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku lietajúcich RC modelov potrebujete vhodné lepidlá, sadu náradia a obal na skladovanie LiPol batérií. Z nášho sortimentu odporúčame kvalitnú sadu imbus skrutkovačov 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft krížové skrutkovače (sada 6ks). Pre montáž sa určite bude hodiť Modelcraft mini kliešte v puzdre (sada) a na rezanie Modelcraft rezací nôž s podložkou A6.

Pre rýchlu opravu modelov lietadiel z odporúčame rýchlo vytvrdzujúce 4-minútové lepidlo Epoxy. Z našej ponuky odporúčame Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly sú určené na obmedzenie rizika spojeného s prepravou a nabíjaním akumulátorov. LiPo akumulátory dokážu, pri zachovaní malých rozmerov a nízkej hmotnosti, poskytnúť vysoké vybíjacie prúdy a disponujú veľkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný predovšetkým na mechanické poškodenie a preto ho treba dôkladne chrániť.

Recenzie
0 hodnotení
Zakúpilo 2 + zákazníci
Pozri LEGO®
LEGO®
LEGO®