612,00 € s DPH
Posledný kus na sklade
 • Osobný odber na výdajnom mieste v Senci: 30.6.2022
 • Doručenie kuriérom najneskôr do: 1.7.2022
 • Doprava: 4,19 €
points Nákupom získate
612 bodov
Nákup na splátky Nákup na splátky
mesačne už od 10,00 €
Explozívne výkresy Všetky komponenty na jednom mieste
Príslušenstvo a náhradné diely
Neprehliadni
Bazény s dopravou zadarmo
Bazény s dopravou zadarmo
Popis produktu

Axial RBX10 Ryft 4WD 1:10 RTR černý

Charakteristika:

Prejde všade, vie skákať cez kopce, kamene a výmole, to je RC model Axial RBX10 Ryft s náhonom 4WD 1:10 RTR. Výkonný striedavý motor a terénne pneumatiky Interco TSL Bogger s diskami Raceline, prenesú váš model cez akúkoľvek prekážku a to rýchlo bez zbytočného zdržiavania. Navyše elektronika modelu je vybavená technológiou elektronickej Stabilizácia Spektrum™ AVC® a telemetriou Spektrum SMART.

Skalný pretekár RBX10 Ryft je ihneď pripravený na jazdu a umožňuje zažiť každému vzrušeniu zo skákania v teréne. Chytne vás to a odmietnete zastaviť alebo dokonca ubrať na plyn a nezastavíte sa ani pred strmým stúpaním či mohutnými skalami. Ryft má množstvo výkonu a sily, produkovanú silným hnacím ústrojenstvom s výkonným striedavým motorom Spektrum Firma 2200Kv 4P a regulátorom Spektrum Firma™ SMART 130A. O riadenie sa stará 3-kanálová RC súprava Spektrum™ DX3™ 2.4GHz DSMR® s prijímačom Spektrum™ SR6100AT DSMR® AVC/Telemetria.

Podvozok modelu je koncipovaný s tuhými nápravami zavesenými na tiahlach v štyroch bodoch na centrálnom šasi. Robustné, vlastné rúrkové šasi RBX10 Ryft je vyrobené z vysoko pevného kompozitného plastu, ktorý odolá tvrdým nárazom. Predná aj zadná náprava majú odolné jednodielne výlisky tuhých ramien a pevnú konštrukciu náprav, s kovovým krytom diferenciálu. Nápravy majú predný a zadný diferenciál a medzinápravový diferenciál. Predné a zadné tlmiče s dlhým zdvihom sa starajú o bezchybné zdolávanie divokých terénnych tratí. Toto vybavenie spolu s prevodovkou 4WD robia z RBX10™ Ryft™ zábavné auto, ktoré jazdí na plný plyn aj tam, kde bežný crawler ide krokom.

Exkluzívne technológie Spektrum™, ako je telemetria SMART a riadenie trakcie AVC®, pomáhajú aj začínajúcim RC vodičom skrotiť vysoký výkon RBX10 Ryft 4WD. RC súprava Spektrum™ DX3™ využíva technológiu DSMR® pre vynikajúci dosah, odozvu a odolnosť proti rušeniu. DX3 je plne kompatibilný s technológiou SMART a telemetriou regulátora Spektrum™ Firma™ 130A Smart. Pokiaľ používate batériu Spektrum™ Smart LiPol, budete mať prehľad o kapacite batérie pri obyčajnom pohľade na praktický indikátor úrovne napätia vysielača. Keď napätie poklesne, zaznie alarm. Vysielač DX3™ a prijímač SR6100AT tiež podporujú riadenie trakcie vďaka technológii Spektrum™ AVC® (Active Vehicle Control®), ktorá je tu prvýkrát použitá v modeli auta Axial® RTR. So systémom AVC® môžete mať podľa potreby dodatočnú stabilitu pri lezení do kopcov alebo pri jazde z kopca bez toho, aby ste museli brzdiť. Choďte na plný plyn na nerovnom teréne, klzkom povrchu aj šotoline!

Axial® RBX10™ Ryft™ 4WD je ideálny pre začiatočníkov a stredne pokročilých RC nadšencov, ktorí sa zaujímajú o skákací štýl jazdy v teréne cez kopce, kamene, výmole a ďalšie. Je k dispozícii s nápadným oranžovým alebo čiernym sfarbením a nevyžaduje nič ďalšie dokúpiť, okrem batérie a nabíjača.

Vlastnosti RBX10 Ryft
 • RC súprava Spektrum™ DX3™ 2.4GHz DSMR
 • Technológia AVC (Active Vehicle Control)
 • Komponenty Spektrum SMART
 • Tuhé nápravy vpredu aj vzadu s výkyvnými kĺbmi náprav
 • Robustná konštrukcia rúrkového podvozku
 • Diferenciály predné, zadné a medzinápravové
 • Silné hnacie ústrojenstvo so striedavým motorom a regulátorom kompatibilným s LiPol 4S
 • Náhon 4WD s uzamknutými diferenciálmi s kovovými prevodmi
 • Licencované kolesá Raceline a pneumatiky Interco TSL (Three Stage Lug) Bogger
 • Predné a zadné tlmiče pre dlhým zdvihom
 • Vodeodolné* 15kg servo
Striedavý regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 130A SMART 2S-4S

Riadenie modelu zaisťuje moderný regulátor SPEKTRUM ™ FIRMA ™ 130A SMART s 32-bitovým mikrokontrolérom ARM Cortex M4, ktorý je schopný snímať kompletnú telemetriu a prenášať ju do prijímača pomocou integrovaného vodiča v novom konektore IC5. Dáta sú prenášané cez protokol SRXL2. Informácie o type, teplote a napätí článkov batérie regulátor načíta priamo zo Smart batérie. V reálnom čase je k dispozícii prúd, teplota, celkové napätie batérie Smart, napätie jednotlivých článkov batérie Smart, teplota batérie, zostávajúca kapacita a otáčky motora.

Elektronika je kompletne zaliata v špeciálnej zalievacej hmotne, ktorá bráni vstupu vlhkosti* či nečistôt do elektroniky. Regulátor sa zapína a nastavuje tlačidlami, ktoré sú pod gumovým krytom.

 • Regulátor obsahuje rýchly a výkonný 32-bitový procesor ARM M4
 • Regulátor je vodeodolný*
 • Nadprúdová ochrana, tepelná ochrana, failsafe
 • Automatické odpojenie LiPol pri nízkom napätí
 • Robustné plastové púzdro, hliníkový chladič s ventilátorom pre vysokú účinnosť
 • Nastaviteľný vysoko výkonný BEC
 • Vysoko odolné konektory IC5™, kompatibilné s konektormi EC5™
Prijímač SR6100AT

6-kanálový RC prijímač Spektrum SR6100AT s moduláciou DSM2/DSMR. Má vynikajúci dosah a odozvu, najmä v miestach, kde je viac systémov pracujúcich v pásme 2,4 GHz. Prijímač je vybavený patentovaným systémom Spektrum AVC (Active Vehicle Control) a plným dosahom telemetrie. Prijímač podporuje technológiu Spektrum Smart. Elektronika prijímača je chránená špeciálnym lakom, ktorý zamedzuje prístupu vlhkosti či nečistôt.

RC vysielač Spektrum DX3 2.4GHz DSMR

Nový RC vysielač Spektrum DX3 má 3 kanály a je kompatibilný so stabilizačným systémom Spektrum AVC a telemetriou Spektrum Smart . Vynikajúci dosah, super rýchla odozva a vysoká odolnosť proti rušeniu vďaka exkluzívnej technológii Spektrum DSMR. Rýchle nastavenie potrebných parametrov.

 • LED indikácia stavu nabitia pohonných Smart akumulátorov v modeli
 • Podpora stabilizačného systému Spektrum AVC
 • Možnosť nastavenia reverzu, veľkosti výchyliek a funkcie 3. kanálu
 • Trim kanála plynu a riadenia
 • Vďaka obmedzovaču plynu môžete deťom obmedziť maximálnu rýchlosť modelu
 • Ergonomický, ľahký
 • Volant s penovou obručou pre pohodlné držanie
Technológia Spektrum SMART

Model je vybavený komponentmi s technológiou Spektrum Smart , ktorá ponúka viac informácií o modeli, jednoduchšiu obsluhu a starostlivosť o akumulátory. Všetky komponenty SMART, vrátane batérií, sú schopné spolu komunikovať a prenášať telemetriu.

Obsiahnutý vysielač DX3 zobrazuje stav nabitia Smart akumulátora v modeli.

Ako tuning môžete zobraziť kompletnú telemetriu ( otáčky, rýchlosť, teplota a ďalšie ):

 • Doplnením BT modulu do setového vysielača DX3, ktorý umožní spojenie modelu s prehľadnou grafickou aplikáciou Spektrum Dashboard v telefóne, či tablete.
 • Použitím univerzálneho vysielača Spektrum s displejom, napr. DX5C.

Viac informácií o technológii Smart nájdete v našom blogu .

Technológia AVC (Active Vehicle Control)

Technológia AVC je pokročilou technológiou Spektrum od Horizon Hobby, pre RC modely áut. Tento stabilizačný systém prináša úplne nový spôsob riadenia RC áut. AVC technológia využíva senzory na korekcie riadenia a súčasne plynu. Vďaka vhodným zásahom do riadenia a výkonu motora je výsledkom je plynulejšia jazda, stabilné správanie na rovine aj v zákrutách a bezpečnejšie držanie stopy. Samozrejmosťou je meniteľná citlivosť riadenia vrátane možnosti jej vypnutia a nechať tak všetko v rukách jazdca.

Rámová konštrukcia karosérie

Axial® RBX10™ Ryft™ bol navrhnutý s ohľadom na vysokú odolnosť kompozitnej rámovej konštrukcie trubkového rámu karosérie. Osvedčený vysokopevnostný kompozitný plast je navrhnutý tak, aby odolal tvrdým nárazom skákania.

Tuhá predná a zadná náprava

Ryft 4WD je skonštruovaný tak, aby zvládol vysoké namáhanie pri jazde náročnými terénnymi traťami, o čom svedčí odolný jednodielny tvarovaný plast, pevná konštrukcia prednej a zadnej nápravy, kovové ozubenie diferenciálov a kovový kryt diferenciálu.

4-bodové zavesenie

4-bodová geometria zavesenia využíva štvorprvkovú konštrukciu tiahel, ktorá je optimalizovaná tak, aby znižovala sily pri riadení prednej nápravy a zaisťovala správne vlastnosti pri akcelerácii, brzdení a nakláňaní.

Realistický kokpit s posádkou

Skvelú atmosféru pri jazde s osvetleným autom podčiarkuje kokpit, ktorý je vybavený fugurkami jazdcov.

Tlmiče s dlhým zdvihom

Nie je možné si predstaviť terénny špeciál bez spoľahlivých a kvalitných tlmičov, Ryft má hliníkové olejové nastaviteľné tlmiče s dlhým zdvihom, dĺžka predného tlmiča je 130mm, zadného 145mm.

Priestor batérie

Batériu vymeníte po odstránení dvoch drôtených sponiek a odklopení krytu nad prednou nápravou.

* Informácie o špecifikácii vodeodolnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Obsah balenia:

Zostavený RC model auta Axial RBX10 Ryft 1:10 4WD RTR s nainštalovanými komponentmi: striedavý motor Spektrum Firma 2200 ot/V, Smart regulátor Spektrum Firma 130A, prijímač Spektrum SR6100AT s elektronickou stabilizáciou AVC, servo riadenie Spekt. Volantový RC vysielač Spektrum DX3 2.4GHz, 4x AA batérie do vysielača, Návod v slovenčine a manuál EN, DE, FR, IT.

Odporúčame dokúpiť:

Na uvedenie do prevádzky je potrebné doplniť pohonnú LiPol batériu a adekvátny nabíjač.

Odporúčané akumulátory

Pre napájanie modelu odporúčame pohonný Li-Po akumulátor s 3 alebo 4 článkami (11.1 V, 14.8 V) a konektorom IC5/EC5.

 • Pre bežné jazdenie LiPo akumulátor Spektrum 11.1 V 5000 mAh s technológiou Smart , alebo Spektrum G2 11.1 V 5000 mAh s technológiou Smart G2 .
 • Na bežné jazdenie LiPo akumulátor Black Magic 11.1 V 5000 mAh.
 • Pre maximálnu možnú rýchlosť LiPo akumulátor Spektrum 14.8 V 5000 mAh s technológiou Smart , alebo Spektrum G2 14.8 V 5000 mAh s technológiou Smart G2 . RC auto je možné prevádzkovať iba na rovných povrchoch, ako je napr. asfalt, betón.

Akumulátory Spektrum s technológiou Smart v súčasnej dobe predstavujú najmodernejší a najbezpečnejší spôsob údržby a nabíjania akumulátorov. Výhody technológie Spektrum Smart nájdete tu.

Batérie Smart G2 sú ešte jednoduchšie a bezpečnejšie, vďaka absencii balančného konektora. Batérie G2 majú navyše až 3x rýchlejšie automatické vybíjanie do storage režimu. Batérie Smart G2 je možné nabiť iba na nabíjačoch Spektrum Smart a Smart G2.

Odporúčané nabíjače pre konvenčné aj Smart akumulátory

Nabíjači Spektrum Smart je možné nabíjať ako akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenčné akumulátory. Predtým predané nabíjače Smart, po vykonaní aktualizácie, tiež podporujú Smart G2.

 • Nabíjač so sieťovým zdrojom Spektrum Smart S150 s jedným výstupom 50W.
 • Sieťový nabíjač Spektrum Smart S1100 s jedným výstupom 1x100W.
 • Sieťový nabíjač Spektrum Smart S2100 s dvoma výstupmi 2x 100 W.

Na pripojenie batérie k vyššie zmieneným nabíjačom potrebujete redukciu na nabíjanie IC5/IC3.

 • Vysoko výkonný sieťový nabíjač Spektrum Smart G2 nabíjač S1400 1x400W AC s jedným výstupom 400W .
 • Vysoko výkonný sieťový nabíjač Spektrum Smart G2 nabíjač S2200 2x200W AC s dvoma výstupmi 2x200W .
Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Axial potrebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na skrutky, sadu náradia a silikónový olej do tlmičov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú sadu náradia pre RC autá.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Pokiaľ pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma alebo nylon a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z našej ponuky odporúčame lepidlo Robitronic Tire Glue.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu a meniť olej v diferenciáloch. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú opravné sady alebo jednotlivé diely.

Na bežnú údržbu je potrebné lepidlo na skrutky. Skrutky zaskrutkované v kovovom materiáli (napr. skrutky v motore, šervík v pastorku) musia byť proti povoleniu týmto lepidlom zaistené.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly sú určené na obmedzenie rizika spojeného s prepravou a nabíjaním akumulátorov. LiPo akumulátory dokážu, pri zachovaní malých rozmerov a nízkej hmotnosti, poskytnú vysoké vybíjacie prúdy a disponujú veľkou kapacitou pre dlhý jazdný čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný predovšetkým na mechanické poškodenie.

Recenzie
Neprehliadni
Bazény s dopravou zadarmo
Bazény s dopravou zadarmo