833,30 € s DPH
Posledný kus na sklade
 • Osobný odber na výdajnom mieste v Senci: 28.9.2023
 • Doručenie kuriérom najneskôr do: 29.9.2023
 • Doprava: 3,99 €
points Nákupom získate
833 bodov
Nákup na splátky Nákup na splátky
mesačne už od 10,00 €
Explozívne výkresy Všetky komponenty na jednom mieste
za MEGA ceny
Popis produktu

Traxxas TRX-6 Mercedes G 63 6x6 1:10 TQi RTR černý

Charakteristika:

Expedičný RC model auta Traxxas TRX-6 Mercedes G 63 6x6 1:10 TQi RTR. Replika skutočného auta so šiestimi kolesami, postavená na špičkovom šasi TRX-4. Detailná karoséria s množstvom chrómových dielov a čírymi oknami. Model je už plne vybavený LED osvetlením .

Traxxas opäť posúva hranice a prekonáva všetky ostatné. Jedinečný RC model auta Traxxas TRX-6 Mercedes G 63 6x6 TQi RTR je vernou, licencovanou replikou skutočnej vozidla G63.

Expedičný RC model Traxxas TRX-6 Mercedes G 63 6x6, je postavený na šasi TRX-4 . Všetky prednosti toho šasi, ako sú portálové nápravy, štvorbodové zavesenie, diaľkovo ovládané diferenciály, diaľkovo ovládaná dvojrýchlostná prevodovka, vysoký uhol natočenia kolies a ďalšie, boli zachované a navyše bola pridaná ďalšia náprava. Unikátny náhon 6x6 , tak bude v teréne neprekonateľný. Výborné spracovanie podčiarkuje karoséria v čiernej, zamatovo bielej, alebo tmavo šedej metalíze. Verne spracovaná karoséria zachováva všetky detaily, vrátane množstva chrómových dielov. Novinkou sú číre okná, ktoré dotvárajú 3D vzhľad RC modelu.

Maketové spracovanie

Predná a zadná nájazdová hrana je opatrená presne opracovanými hliníkovými plátmi, ktoré úžasne vyzerajú a zároveň slúžia ako ochrana podvozku. Korba RC modelu má výborne vyzerajúci chrómový rám, rovnako ako skutočný automobil. Krásne tvarované chrómové nárazníky, bočné stúpačky, zrkadlá, kľučky a ďalšie detaily podčiarkujú vzhľad modelu. Nový rozmer realistickosti dodávajú číre okná.

Pevný oceľový rám

Špeciálne konštruované šasi TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6 tvoria oceľové profily pevne spojené priečnymi nosníkmi. Pridané priečne výstuhy zaručujú tuhosť a odolnosť proti krúteniu, aj pri takto dlhom modeli. Blatníky pripevnené k rámu zabraňujú prenikaniu nečistôt a pridávajú modelu na autentickosti.

Náhon 6x6

Ďalšia náprava zvyšuje trakciu na prekonávanie prekážok, ktoré by inak nebolo možné zdolať. S pohonom 6x6 sa teraz dostanete aj do tých najstrmších svahov a zdoláte všetky výzvy, ktoré cestou stretnete.

LED osvetlenie

TRX-6 Mercedes 6x6 je už vybavený kompletným osvetlením. Stačí len zapnúť model a nechať sa uniesť úžasnými večernými vychádzkami. LED osvetlenie nielen skvele vyzerá, ale je aj funkčné a perfektne nasvieti cestu.

Nápravy s nápravovou prevodovkou

Šasi TRX-6 používa portálové nápravy s nápravovou prevodovkou. Nápravová prevodovka zvyšuje svetlú výšku, znižuje namáhanie diferenciálov, prevodovky, kardanových hriadeľov a ďalej sa znižuje torzná sila - model sa menej naklápa

Zatáčanie predných kolies je možné o uhol 45 °, riadenie je zaistené servom Traxxas 2075X s kovovými prevodmi. Vďaka novému šasi dosiahol model skvelý nájazdový uhol.

Dvojstupňová prevodovka

Model je vybavený dvojstupňovou prevodovkou. Zmena prevodového stupňa sa ovláda červeným kolískovým prepínačom na vysielači. Toto riešenie robí z podvozku TRX-6 veľmi všestranný model, ktorý dokáže jazdiť pomaly aj rýchlo – ako práve potrebujete.

Uzamykateľné diferenciály

Uzávierky diferenciálov sú nezávisle riadené 2 servami (diferenciály oboch zadných náprav sú riadené spoločne). Sila zo serv je prenášaná pomocou bovdenov do diferenciálov. Uzávierky sa riadia troj-polohovým prepínačom na vysielači a poskytujú nasledujúce kombinácie:

 • Všetky diferenciály sú otvorené
 • Uzavretý je iba predný diferenciál
 • Uzavreté sú všetky diferenciály
Olejové tlmiče GTS

Šesť olejom plnených tlmičov GTS poskytuje hladké tlmenie a perfektné jazdné vlastnosti. Hliníkové telá tlmičov sú opatrené maticou, pre nastavenie predpätia pružín. Špeciálne navrhnuté pružiny umožňujú nezávislý pohyb oboch zadných náprav, čím je dosiahnutá maximálna trakcia.

Kolesá Mercedes 2.2"

Rovnako ako celý RC model aj kolesá sú spracované do najmenších detailov. Štýlový červený prúžok a znak Mercedes nechýba na žiadnom zo šiestich kôl. Na diskoch sú nalepené mäkké pneumatiky S1 určené do všetkých typov terénov. Štandardný unášač 12 mm hex.

Jednosmerný regulátor

Srdcom modelu Traxxas je jednosmerný elektronický regulátor XL-5 HV. Regulátor je určený pre napájanie 2-článkovým, alebo 3-článkovým LiPo akumulátorom. Model je možné tiež napájať aj 6-7-článkovými NiMH akumulátormi. Jednoduchá voľba jazdných režimov a ďalšieho nastavenia, pomocou tlačidla EZ-SET. Indikácia stavu regulátora LED diódou. LVD ochrana proti podvybitiu LiPo akumulátora. Tepelná ochrana. Vode-odolná* konštrukcia.

Regulátor Traxxas XL-5 HV podporuje 5 jazdných režimov:

 1. Šport : Jazda vpred, brzda a spiatočka
 2. Race : Jazda vpred a brzda. Spiatočka nie je k dispozícii
 3. Training : Jazda vpred obmedzená na 50% výkon, brzda 100% a spiatočka obmedzená na 50%. tento režim je vhodný pre deti
 4. Trail : Jazda vpred, brzda, spiatočka. Ovládanie v blízkosti neutrálu je veľmi jemné
 5. Crawl : Jazda vpred, brzda v neutráli a rovno spiatočka.
Motor Titan 21T

Model poháňa jednosmerný motor Titan 21T 550. Motor poskytuje hladký chod už od nízkych otáčok. Pre lepšie chladenie je v motore integrovaná vrtuľka vháňajúca vzduch k rotoru.

Servo riadenia

Riadenie modelu zaisťuje digitálne servo Traxxas 2075X high-torque, s momentom 9 kg.cm. Servo je vybavené dvoma guličkovými ložiskami na hriadeli tisícihranu a kovovými prevodmi pre maximálnu odolnosť. Vodeodolná* konštrukcia.

Serva prevodovky a diferenciálov

Model je vybavený celkom tromi vodeodolnými* mikro servami 2065 s momentom 2.5 kg.cm. Dve servá nezávisle ovládajú uzávierky predného a zadného diferenciálu. Tretie servo potom zaisťuje radenie dvojstupňovej prevodovky.

Štvor-kanálová RC súprava Traxxas TQi s Bluetooth

Štvor-kanálový vysielač je okrem presného a spoľahlivého riadenia, vybavená aj slotom pre umiestnenie Bluetooth modulu (predáva sa samostatne). Bluetooth modul umožní spojiť RC model s prehľadnou grafickou aplikáciou Traxxas Link, ktorú si bezplatne nainštalujete do Smartphonu.

Aplikácia Traxxas Link pre zariadenia od Apple je k dispozícii zadarmo na AppStore , aplikácia pre zariadenia Google Android je zadarmo na stránkach GooglePlay .

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá Vám dáva úplnú kontrolu nad prevádzkou a ladením RC modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link dokáže zobraziť telemetrické dáta, ktoré poskytuje model v reálnom čase, napríklad rýchlosť, otáčky, teplotu, napätie batérie a náklon modelu. Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo používateľov, napr. deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je samozrejmosťou od Traxxasu.

Možnosti telemetrie sa líšia podľa jednotlivých modelov. Na získanie telemetrických údajov môže byť potrebné inštalovať telemetrické senzory. Kompatibilné diely telemetrie s týmto modelom nájdete v sekcii "Príslušenstvo - Telemetria". Viac informácií o inštalácii telemetrie tu.

Telemetria - náklon modelu

Pomocou bezdrôtového Bluetooth modulu (predáva sa samostatne) a aplikácie Traxxas link app, je možné sledovať náklon modelu na vašom telefóne. Pre zobrazenie ďalšej telemetrie (napätie batérie, otáčky, teplota) je nutná montáž telemetrických čidiel.

Prijímač Traxxas TQi

RC prijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetriou pre vysielače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párovanie pomocou tlačidla. Indikácia stavu LED diódou. V prijímači sú integrované 3-osé MEMS senzory na učenie polohy prijímača.

5-kanálový prijímač je tiež vybavený dvoma konektormi pre zapojenie telemetrických čidiel RPM (otáčky) a V/T (napätie / teplota).

Ďalej je možné k 4-pinovému konektoru pripojiť rozširujúci modul telemetrie, do ktorého môžete zapojiť až ďalšie 6 čidiel, vrátane veľmi presného GPS senzora rýchlosti.

Vlastnosti RC modelu auta Traxxas TRX-6 Mercedes G63
 • Model je kompletne zostavený a pripravený na jazdu
 • Náhon 6x6
 • Diaľkovo riadené uzávierky diferenciálov
 • Diaľkovo riadená dvojstupňová prevodovka
 • Portálové nápravy s prevodovkou
 • Výkonný jednosmerný motor Traxxas Titan 21T
 • Jednosmerný elektronický regulátor Traxxas XL-5 HV so špeciálnymi režimami
 • Zatáčanie predných kolies o 45° na obe strany
 • Optimalizovaná geometria obmedzujúca bump-steer efektu (zmene zbiehavosti kolies v závislosť na svetlej výške)
 • Pneumatiky pre vynikajúcu priľnavosť k povrchu
 • Licencovaná detailne prevedená karoséria
 • Číre sklá
 • Funkcia tempomatu
 • Dlhá doba jazdy - s LiPo akumulátorom 11.1 V 5000 mA až 2 hodiny

* Informácie o špecifikácii vodeodolnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Obsah balenia:

Balenie obsahuje kompletne zostavený model Traxxas TRX-6 Mercedes G 63 6x6 TQi RTR, v mierke 1:10, s hotovou karosériou vybavenou kompletným LED osvetlením a nainštalovanými komponentmi: jednosmerný motor Titan 21T 550, regulátor XL-5HV, servo riadenia 20 2065 uzávierok diferenciálov a prevodovky, 5-kanálový prijímač TQi. Vysielač Traxxas TQi bez nainštalovaného Bluetooth modulu. Návod SK a manuál EN, DE, FR, SP.

Odporúčame dokúpiť:

Na sprevádzkovanie modelu sú potrebné 4x AA batérie do vysielača, pohonný akumulátor a nabíjač na pohonný akumulátor.

Odporúčané akumulátory LiPo

Model je možné prevádzkovať na 2 alebo 3 článkový LiPo akumulátor. Pre bežné jazdenie plne dostačuje 2 článkový LiPo akumulátor (7.4 V). Pre prevádzku s vyšším rozsahom rýchlostí je možné použiť 3 článkový LiPo akumulátor.

 • Pre bežné jazdenie 2S LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 5000 mAh
 • Pre bežné jazdenie a maximálnu dobu jazdy 2S LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 7600 mAh
 • Pre náročných užívateľov a vysoký rozsah rýchlostí 3S LiPo akumulátor Traxxas 11.1 V 4000 mAh
Odporúčané akumulátory NiMH

NiMH akumulátory nie sú náročné na presné zaobchádzanie a sú teda vhodné pokiaľ RC model auta prevádzkujú deti (NiMH akumulátor sa nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však majú nižšiu kapacitu a vyššiu hmotnosť, takže doba jazdy bude o niečo kratšia.

 • Pre bežné jazdenie akumulátor NiMH 8.4 V 3000 mAh
 • Pre maximálnu dobu jazdy akumulátor NiMH 8.4 V 5000 mAh
Odporúčané nabíjače Traxxas

Univerzálnymi nabíjačmi Traxxas je možné nabíjať akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíjače Traxxas predstavujú jednoduchý a bezpečný spôsob nabíjania akumulátorov. Spoločnosť Traxxas využíva jedinečný systém iD , vďaka tomu máte vždy istotu, že všetko jednoducho a bezpečne zapojíte. V konektore akumulátora je integrovaný čip, ktorý nabíjač Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všetky parametre nabíjania akumulátora. Viac informácií tu.

Univerzálne nabíjače pre akumulátory až 3S LiPo

 • Nabíjač Traxxas EZ-Peak 50W s jedným výstupom
 • Nabíjač Traxxas EZ-Peak 2x50W s 2 výstupmi

Univerzálne nabíjače pre akumulátory až 4S LiPo

 • Nabíjač Traxxas EZ-Peak 75W s jedným výstupom
 • Nabíjač Traxxas EZ-Peak Live 100W s jedným výstupom a možnosťou BlueTooth pripojenia k telefónu
 • Nabíjač Traxxas EZ-Peak Live 2x100W s 2 výstupmi a možnosťou BlueTooth pripojenia k telefónu
Bezdrôtové spojenie s telefónom

Doplnením Bluetooth modulu do vysielača, získate funkciu bezdrôtového spojenia RC modelu s aplikáciou Traxxas Link, ktorú si bezplatne nainštalujete do telefónu. Na upevnenie telefónu na vysielač odporúčame držiak telefónu.

Prehľadná grafická aplikácia umožňuje jednoduché nastavenie modelu. V aplikácii je možné tiež zobraziť telemetriu, ktorú model poskytuje. Možnosti telemetrie pre konkrétne modely sú uvedené v našom blogu Telemetrie do RC modelov Traxxas.

Navijak

Navijak je neoddeliteľnou súčasťou každého expedičného modelu, ktorý Vás vytiahne z každého terénu. Originálny navijak Traxxas je presne, v mierke navrhnutý pre modely TRX. Navijak je riadený diaľkovým ovládačom a vyvinie ťažnú silu až 4.5 kg. Na inštaláciu navijaku je nutné doplniť tuningový nárazník - (viac v popise pri položke).

Pre Scale osvetlenie - multifunkčné

Inštaláciou modulu Pro Scale získate všetky realistické funkcie ako na skutočnom aute (funkčné brzdové a spiatočkové svetlá, funkčné smerovky a výstražné svetlá, nastaviteľná intenzita svetlometov). Možnosť diaľkového ovládania osvetlenia pomocou telefónu cez Bluetooth modul. Inštalácia osvetlenia na model G63 vyžaduje modul Pro Scale a inštalačnú sadu.

Osvetlenie blatníkov

Pre kompletné nasvietenie modelu odporúčame model vybaviť LED osvietením blatníkov. LED diódy v blatníkoch perfektne nasvietia povrch pod modelom, vďaka tomu vždy zvolíte vhodnú cestu pre prekonanie prekážok. Kompletné osvietenie blatníkov vyžaduje Traxxas LED osvetlenie blatníkov a Traxxas osvetlenie blatníkov zadnej nápravy TRX-6.

Odporúčané tuningové servá, nutné pri použití voliteľných doplnkov (zvýšenie hmotnosti modelu)

Model TRX-4 ako jeden z najviac užívateľsky upravovaných modelov, často vplyvom doplnkov naberá aj 1-2 kg na hmotnosti. Pri navýšení hmotnosti modelu je nutné modifikovať komponenty a použiť silnejšie servo. Pri použití silnejšieho serva je nutné vziať do úvahy jeho prúdový odber vzhľadom na zaťažiteľnosť BEC na regulátore. Pri silných servách s vysokým prúdovým odberom je nutné inštalovať externý zdroj BEC, inak dôjde k poškodeniu regulátora.

Odporúčané tuningové servá:

 • Traxxas servo 2270 16.9 kg.cm MG vodeodolné (nie je nutné inštalovať externé BEC)
 • Traxxas servo 2250 24 kg.cm MG vodeodolné (nutné inštalovať externé BEC)
 • Traxxas servo 2255 29 kg.cm BL MG vodeodolné, so striedavým motorom (nutné inštalovať externé BEC)
Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky, silikónový olej do tlmičov a sadu skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú sadu náradia pre autá.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje ľahké povolenie skrutkového spoja primeraným momentom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepenú skrutku by mohlo byť nemožné vôbec povoliť!

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Pokiaľ pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma alebo nylon a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo - to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike!

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné sady. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby.

Recenzie
0 hodnotení
Zakúpilo 3 + zákazníci
za MEGA ceny