448,00 € s DPH
Expedovanie do 48 hodín
 • Osobný odber na výdajnom mieste v Senci: 22.8.2022
 • Doručenie kuriérom najneskôr do: 23.8.2022
 • Doprava: 4,19 €
points Nákupom získate
448 bodov
Nákup na splátky Nákup na splátky
mesačne už od 10,00 €
Explozívne výkresy Všetky komponenty na jednom mieste
Neprehliadni
Bazény s dopravou zadarmo
Bazény s dopravou zadarmo
Popis produktu

Traxxas Rustler 1:10 VXL 4WD TQi RTR zelený

Charakteristika:

Úplne nový Rustler ® 4X4 VXL je výkonný RC model auta s brutálnym výkonom, ktorý dodáva bezúdržbový striedavý motor Velineon 3500kV s regulátorom VXL-3S. Ohromná sila motora je cez prevodovku, treciu spojku a diferenciály prenášaná na štyri kolesá Talon™ 2.8”. Rýchlu výmenu až 3S LiPo akumulátorov zaistí bezsponková, rýchloupínacia karoséria s dizajnovým motívom ProGraphic.

Model ktorý dosiahne rýchlosť až 100 km/h, vždy udržíte v ideálnej stope vďaka elektronickej stabilizácii riadenia TSM, ktorá dodá ešte viac zábavy každej jazde.

Modulárne šasi

Úplne nové modulárne šasi Rustlera 4x4 ľahko demontujete na časti len za pomoci skrutkovača. Počas minúty máte prístup ku všetkým dôležitým súčastiam, nastaveniu modelu a servisnej údržbe. Pevné, zosilnené nárazníky chránia model pred nárazmi, zároveň sú navrhnuté tak, aby boli zachované vysoké nájazdové uhly.

Servo riadenia

Digitálne Traxxas servo 2075 high-torque vodeodolné s jednosmerným motorom a nylonovými prevodmi má moment 9.0 kg.cm a rýchlosť 0.17 s/60°@ 6.0 V. Pre odolnosť voči vode* je krabička serva a výstupný tisícihran osadený tesnením. Dve guličkové ložiská poskytujú veľmi hladký chod.

Výkonný striedavý motor

Striedavý motor Velineon 550 je presne naladený na použitie v RC autách 1:10. Modelom áut poskytuje dokonalú rovnováhu medzi výkonom a optimálnou účinnosťou. Ďalšou výhodou je vysoká životnosť, ktorá je určená iba guličkovými ložiskami. Ložiská je možné zakúpiť v rámci servisnej sady pod objednávacím číslom TRA3352R.

Motor je radu 550, má 4-pólovú konštrukciu, ktorá oproti dvojpólovej verzii zaisťuje až dvojnásobný krútiaci moment. Rotor je dynamicky vyvážený a pre zvýšenie pevnosti opradený kevlarovou tkaninou.

Elektronický regulátor VXL-3S

Vodeodolný* elektronický Traxxas striedavý regulátor Velineon VXL-3S V2 s tromi jazdnými režimami, podporou moderných vysokokapacitných LiPo akumulátorov a ľahkým ovládaním tlačidlom EZ-Set™. Regulátor VXL-3S je vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje plný plyn na úroveň 50%. Vďaka tomu sa môžu začínajúci vodiči alebo deti postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na plnú silu auta. Tepelná ochrana, pozlátené konektory, jednoduché ovládanie a intuitívna signalizácia dvojfarebnou LED diódou.

Režimy regulátora VXL-3S
 • Šport : Predvolený režim, je možná jazda vpred, brzdenie a jazda vzad.
 • Race : Režim vhodný na pretekanie. Je možná jazda vpred a brzda; spiatočka nie je k dispozícii.
 • Training : Režim vhodný pre deti alebo začínajúcich jazdcov. Je možná jazda vpred s obmedzením výkonu na 50%, brzda a jazda vzad opäť s obmedzením výkonu na 50%.
Prijímač Traxxas TQi

RC prijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetriou pre vysielače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párovanie pomocou tlačidla. Indikácia stavu LED diódou. V prijímači sú integrované 3-osé MEMS senzory na učenie polohy prijímača.

5-kanálový prijímač je tiež vybavený dvoma konektormi pre zapojenie telemetrických čidiel RPM (otáčky) a V/T (napätie / teplota).

Ďalej je možné k 4-pinovému konektoru pripojiť rozširujúci modul telemetrie, do ktorého môžete zapojiť až ďalšie 6 čidiel, vrátane veľmi presného GPS senzora rýchlosti.

Traxxas Stability Management

Stabilizačný systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažiť nielen výkon, rýchlosť, zrýchlenie a prechádzanie zákrut extrémnou rýchlosťou, ale zaručuje oveľa jednoduchšie riadenie a kontrolu na klzkých povrchoch ako je prach, hladký betón alebo dokonca ľad a sneh.

V prijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometer, ktorý rádovo 100x za sekundu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahmi do riadenia predných kolies korigujú smer jazdy modelu. Traxxas TSM neobmedzuje výkon motora - nad výkonom motora máte 100% kontrolu. Algoritmy sú vyladené pre každý model zvlášť. Miera asistencie sa nastavuje pomocou multifunkčného ovládača na vysielači či prípadne v aplikácii Traxxas Link.

RC súprava Traxxas TQi s Bluetooth ready

Traxxas pre Vás pripravil úplne nový rad dvojkanálových RC súprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul (predáva sa samostatne), umožní spojiť RC model s prehľadnou grafickou aplikáciou Traxxas Link, ktorú si bezplatne nainštalujete do Smartphonu.

Aplikácia Traxxas Link pre zariadenia od Apple je k dispozícii zadarmo na AppStore , aplikácia pre zariadenia Google Android je zadarmo na stránkach GooglePlay .

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá Vám dáva úplnú kontrolu nad prevádzkou a ladením RC modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link dokáže zobraziť telemetrické dáta, ktoré poskytuje model v reálnom čase, napríklad rýchlosť, otáčky, teplotu, napätie batérie a náklon modelu. (Poskytovaná telemetria sa líši podľa konkrétneho typu modelu). Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo používateľov, napr. deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je samozrejmosťou od Traxxasu.

Možnosti telemetrie sa líšia podľa jednotlivých modelov. Na získanie telemetrických údajov môže byť potrebné inštalovať telemetrické senzory. Kompatibilné diely telemetrie s týmto modelom nájdete v sekcii "Príslušenstvo - Telemetria". Viac informácií o inštalácii telemetrie tu.

Čierne chrómové kolesá s pneumatikami Talon EXT 2.8”

Veľké 2,8" čierne chrómové kolesá poskytujú presné riadenie a veľkú svetlú výšku do terénu. Pneumatiky Talon s agresívnou vzorkou prevedú maximum sily motora na všetky typy povrchov. Šírka pneumatík zároveň dodá novému Rustleru stabilitu.

Olejové tlmiče

Olejové tlmiče s vysokým zdvihom využívajú duálne X-krúžky na dokonalé utesnenie a perfektný chod. Robustný dizajn v kombinácii s vysokým objemom oleja dokáže absorbovať aj tvrdé nárazy v ťažkom teréne. Tlmiče si môžete naladiť podľa svojich predstáv úpravou pružín a zmenou viskozity oleja.

Rýchle digitálne servo

Vysoká rýchlosť a elektronická stabilizácia TSM vyžadujú silné a rýchle servo, preto je Rustler vybavený vysokorýchlostným digitálnym servom s ložiskami. Na ochranu serva bez straty presnosti, bolo riadenie vybavené integrovaným servo-saverom Dual-bellcrank.

Robustné prvky náprav

Ramená náprav sú vyrobené z odolného kompozitného materiálu pre maximálnu odolnosť. Nový Rustler je tak ešte odolnejší proti nárazom. Poloosy boli vystužené v namáhaných častiach a dokážu preniesť na kolesá ohromný krútiaci moment striedavého motora.

Trecia spojka

Ochranu pohonnému systému pridáva nastaviteľná trecia spojka, ktorá zaistí plynulý, ale agresívny rozjazd bez straty trakcie.

Bezsponková karoséria

Karoséria ProGraphic je novo vystužená rámom a vďaka jednoduchému upínaciemu systému je výmena batérií rýchla a bez straty sponiek. Karosérií stačí iba vpredu intuitívne zasunúť a na zadnej strane jedným pohybom klipu zaistiť.

Lišta Wheelie Bar

Zadné kolieska Wheelie Bar sú nevyhnutné na modeli s takým výkonom, ako je nový Rustle 4x4 VXL. Zosilnená zadná lišta s kolieskami poskytuje ochranu prítlačnému krídlu a bráni prevráteniu modelu pri pridaní plného plynu.

Vlastnosti
 • Robustné modulárne šasi
 • Rýchlosť až 100 km/h
 • Výkonný striedavý motor 3500 kV
 • Regulátor VXL-3S s tromi jazdnými režimami
 • Podpora 3S LiPo akumulátorov
 • Rýchle digitalné servo so servo-saverom
 • Elektronická stabilizácia TSM
 • 2-kanálový vysielač TQi
 • LCG šasi s nízkym ťažiskom
 • Bezsponková ProGraphic karoséria
 • Olejové tlmiče s dlhým zdvihom a X-krúžkami
 • Kolesá pneumatiky 2.8” Talon™

* Informácie o špecifikácii vodeodolnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Obsah balenia:

Balenie obsahuje kompletne zostavený RC model auta na diaľkové ovládanie Traxxas Rustler v mierke 1:10 s pohonom 4WD s nainštalovanými komponentmi: striedavý motor Velineon 550 4P, striedavý regulátor Velineon VXL-3S V2, servo 2075 high-torque, 5 TSM, telemetria. 2-kanálový vysielač Traxxas TQi BlueTooth Ready s elektronickou stabilizáciou riadenia TSM. Bez-sponkovú karosérie ProGraphic. Sada náradia, podložky pod tlmiče, sada piestov do tlmičov, pastorok na motor, štandardný držiak batérie (hrúbka batérie 25 mm) a návod v slovenčine, manuál EN, DE, FR, SP.

Odporúčame dokúpiť:

Na sprevádzkovanie modelu sú potrebné 4x AA batérie do vysielača, pohonný akumulátor a nabíjač na pohonný akumulátor.

Odporúčané akumulátory LiPo:

Model je možné prevádzkovať na 2 až 3 článkový LiPo akumulátor alebo 7 článkový NiMH akumulátor (plochý):

 • Pre bežnú jazdu LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 5000 mAh
 • Pre vyšší výkon LiPo akumulátor Traxxas 11.1 V 5000 mAh
Odporúčané akumulátory NiMH:

NiMH akumulátory nie sú náročné na presné zaobchádzanie a sú teda vhodné pokiaľ RC model auta prevádzkujú deti (NiMH akumulátor sa nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však neposkytujú taký výkon.

 • NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 3000 mAh (plochý)
 • Pre dlhší jazdný čas NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 5000 mAh (plochý)
Odporúčané nabíjače Traxxas

Univerzálnymi nabíjačmi Traxxas je možné nabíjať akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíjače Traxxas predstavujú jednoduchý a bezpečný spôsob nabíjania akumulátorov. Spoločnosť Traxxas využíva jedinečný systém iD , vďaka tomu máte vždy istotu, že všetko jednoducho a bezpečne zapojíte. V konektore akumulátora je integrovaný čip, ktorý nabíjač Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všetky parametre nabíjania akumulátora. Viac informácií tu.

 • Sieťový nabíjač Traxxas EZ-Peak 50W s jedným výstupom
 • Sieťový nabíjač Traxxas EZ-Peak 2x50W s 2 výstupmi
LED osvetlenie - profi

Kompletná sada LED osvetlenia urobí z Vášho modelu naozajstný skvost. Osvetlenie obsahuje prednú LED lištu do nárazníka, strešný panel z prednou (bielou) a zadnou (červenou) LED lištou, napájací modul a montážne príslušenstvo.

LED osvetlenie - základné

Vybavte model kompletnou sadou LED osvetlenia pre dych berúcu jazdu cez deň aj v noci. Osvetlenie zároveň dodáva lepší prehľad o polohe modelu.

Bezdrôtové spojenie s telefónom

Doplnením Bluetooth modulu do vysielača, získate funkciu bezdrôtového spojenia RC modelu s aplikáciou Traxxas Link, ktorú si bezplatne nainštalujete do telefónu. Na upevnenie telefónu na vysielač odporúčame držiak telefónu.

Prehľadná grafická aplikácia umožňuje jednoduché nastavenie modelu. V aplikácii je možné tiež zobraziť telemetriu, ktorú model poskytuje. Možnosti telemetrie pre konkrétne modely sú uvedené v našom blogu Telemetrie do RC modelov Traxxas.

Tuningová sada zavesenia

Pre vysokú záťaž modelu, jazdu v extrémnom teréne alebo skoky v skateparkoch môžete inštalovať sadu zavesenia Extreme Heavy Duty. Upgradujte exponované časti vášho modelu s touto sadou, vyrobenou z tých najodolnejších materiálov, ktoré spoločnosť Traxxas používa. Pre pôsobivý vzhľad modelu je sada dostupná v rôznych farbách.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky, silikónový olej do tlmičov a sadu skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú sadu náradia pre autá.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje ľahké povolenie skrutkového spoja primeraným momentom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepenú skrutku by mohlo byť nemožné vôbec povoliť!

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Pokiaľ pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma alebo nylon a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo - to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike!

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné sady. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby.

Recenzie
0 hodnotení
Zakúpilo 1 + zákazník
Neprehliadni
Bazény s dopravou zadarmo
Bazény s dopravou zadarmo